A A A

Krótkie newsy Sierściuchy.pl

Małe Dolomity - Luty 2016To była chyba najdłuższa przerwa w funkcjonowaniu naszej strony, ale jak wszytko i ona minęła. Mamy mnóstwo aktualizacji, więcej doświadczeń i przemyśleń oraz materiałów i miejmy nadzieję mamy teraz już czas na ponowne podjęcie prac na stronie. Jeden z powodów naszych zaniechań właśnie mamy przyjemność zaprezentować. Sierściuchy w końcu przeniosły się tam gdzie winny być :) - czyli w skałki i lasy. Serdecznie zapraszamy do zerknięcia na nasz najnowszy projekt: Małe Dolomity :). Zapraszamy.

Jak zapewne dobrze pamiętacie zwyczajowo na jesień Sierściuchy odwiedziły Bieszczady. przy okazji takiej wizyty nie mogło rzecz jasna obyć się bez zwiedzania tego co współtworzy klimat tych gór czyli starych cerkwii. Zapraszamy wobec tego na nasze nowe zdobycze:

- Cerkiew Brzegi Dolne

- Cerkiew Łodyna

- Cerkiew Łopienka

- Skansen Sanok

Miłego oglądania i dreszczyku klimatu Biesów życzymy :)

TarasconTo niesamowite ale przyszła ta chwila. iż nie mamy żadnej zaległości w naszych galeriach :). Czyżby to oznaczało, że idzie wiosna? Co prawda jesteśmy winni jeszcze trochę opisów i relacji ale liczymy na sprzęż mniejszego Sierściucha :) a w tej chwili gwoli kronikarskiego obowiązku publikujemy udostępnione galerie z wypadu do Francji:

Lecimy do Marsylii

 

Zamek BrokZapraszamy na małą galerię z Zamku Brok. Niestety obiekt nie nadaje się jako cel jakiegokolwiek wyjazdu sam w sobie. Można przystanąć przy drodze i zerknąć na niego ale czes zwiedzania to niestety przysłowiowe 5 minut. Bo i zwiedzać tak na prawdę nie ma co :(.

"Istnieją dokumenty świadczące o istnieniu tu grodu obronnego już w roku 1203. Zamek obronny postawił tu biskup płocki Henryk Firlej w roku 1607. Został on zniszczony w czasie potopu szwedzkiego i odbudowany w roku 1717 przez biskupa Ludwika Załuskiego. Spłonął w roku 1831 i od tego momentu zaczął popadać w ruinę służąc jako źródło budulca dla okolicznych mieszkańców".

Źródło: Niekomercyjny przewodnik turystyczny.

Park Skaryszewski wczesną wiosnąWarszawski Park skaryszewski stał się już tradycyjnym miejscem spacerów Sierściuchów. Stąd poziom jego obfotogafowania jest u nas wysoki. jednak w dzień kiedy pierwszy raz tego roku Sierściuchy poczuły zapach zapach wiosny, nie mogły odmówić sobie satysfakcji uwiecznienia tych chwil. Zapraszamy na spacer po wczesnowiosennym Parku Skaryszewskim.