Dekalog Sierściucha

Dekalog Sierściucha, który obowiązuje zawsze i wszędzie, chyba że jakiś Sierściuch stwierdzi, iż nie obowiązuje. Aczkolwiek wtedy można powiedzieć patrz punkt wcześniej :).

1 Każdy Sierściuch kocha podróże w poziomie i pionie.

2 Żaden Sierściuch nie lubi się nigdzie śpieszyć.

3 Żaden Sierściuch nie cierpi nosić ciężkiego plecaka.

4 Każdy Sierściuch zaczyna dzień od kubka (a najlepiej dwóch) parzonej kawy

5 Najlepszym domem dla każdego Sierściucha jest namiot lub płachta.

6 Każdy Sierściuch idzie tylko do najbliżeszgo zakrętu lub punktu orientacyjnego

7 Każdy Sierściuch łazikuje dwa dni a potem ma niedziele

8 Każdy Sierściuch zwleka na tyle długo z wyjściem aby nie zaskoczyło go załamanie pogody

9 Każdemu Sierściuchowi są bliskie piosenki o górach, w tym te mniej znane np Włodziemierz Wysocki

10 zobaczymy...

902
tys km przemierzone
712
godzin w powietrzu
14
lat strony
2
Sierściuszki więcej
Najważniejsze są góry

Bo góry są piękne

Sama idea Sierściuchów zrodziła się z pasji Gór. Ich piękno, potęga i możliwość bywania w nich dawała nam zawsze siłę i chęć działania. Duża część włóczęgi Sierściuchów odbywała się w Górach. Ponieważ jednak jednym z projektów Sierściuchów stał się Portal Górski to tam zapraszamy na wielką galerię zdjęć nie tylko naszych oczywiście.

Galerie Portalu Górskiego

 
 
potem pora na Świat

Bo Świat też jest piękny

A potem wraz ze zwiększającą się ilością zwiedzonych gór, i co oczywiste większą ilością Sierściuszków w rodzinie - odkryliśmy, że Świat jest piękny także poza górami. A pomogła nam w tym głónie fascynacja Światem nowego pokolenia Śierściuszków, których przygody możecie zobaczyć w galeriach na tej stronie i poczytać o nich w naszym blogu.

Zerknij na Bloga

Ostatnio na blogu

 • Nowe zamki w galerii
  Nowe zamki w galerii 2020-11-12 15:39:21

  Tak, tak. Żyjemy, mamy się dobrze a nowa strona jeszcze lepiej :). Podróżujemy...

 • Bieszczadzki Halloween
  Bieszczadzki Halloween 2020-11-04 09:37:05

  To była niespodzianka dla niczego niespodziewających się najmniejszych Sierściucszków. W tym roku...

 • Nowe Cerkwie
  Nowe Cerkwie 2020-11-03 19:39:37

  No i stało się :). Sierściuchy wróciły do tradycji...

A A A

Co prawda była to krótka służbowa wizyta Sierściucha większego, ale Sierściuch nie byłby Sierściuchem gdyby nie wrócił do domu z galerią :).

Zapewne właścicielowi należy zawdzięczać (czytaj spory bank), iż pałac w Zakrzewie pięknie odrestaurowano i możemy go dziś podziwiać jak za starych lat. A że jest co podziwiać zobaczycie sami w galerii z pałacu . Gdyby tylko jeszcze lepiej zagospodarować ponad 16h parku to byłoby to idealne miejsce nie tylko dla firm organizujących tam konferencje.

Zakrzewo - Wieś na Pojezierzu Gnieźnieńskim, nad Małą Wełną. Leży na skraju Lednickiego Parku Krajobrazowego (utworzony w 1988 r., o pow. ok. 6000 ha). Wieś należała w XVIII w. do rodziny Miastkowskich, następnie Węsierskich herbu Belina, przed 1895 r. przeszła w ręce Chełmickich herbu Jastrzębiec. Hrabia Albin Węsierski wykupił w 1856 r. od rządu pruskiego Ostrów Lednicki, aby zachowć go dla narodu. W lipcu 1996 r. z nieoficjalną dwudniową wizytą przebywała Margaret Thather, b. premier Wielkiej Brytanii. Pałac neorenesansowy, w stylu francuskim z 1867 r. wzniesiony na miejscu starego dworu dla Albina Węsierskiego, przez Ludwika Ballenstaedta (budowniczy z Gniezna, który z architekturą francuską z poł. XVII w. zapoznał się podczas Wystawy Światowej w Paryżu). Korpus główny dwukondygnacyjny, na planie prostokąta. Jedno piętro schowane w dachu mansardowym. Część środkowa trzykondygnacyjna z dwoma bocznymi pawilonami jednokondygnacyjnymi. Środkową część elewacji frontowej zdobią cztery wysokie na 2 kondygnacje kolumny, zakończone jońskimi kapitelami. Ich przedłużeniem na trzeciej kondygnacji są pilastry z rzeźbami motywów dekoracyjnych. Czwarta kondygnacja zaznaczona jest oknem umieszczonym w dolnej części stromego i wysokiego dachu, który zwieńczony jest tarasem ujętym w dwa smukłe kominy. Nad oknem znajduje się kartusz z herbem Belina, a na balustradzie balkonu pierwszego piętra hrabiowska korona Węsierskich.

Wewnątrz: okazała sień z herbem Węsierskich Belina, herbami, popiersiami starożytnych bogów, alegoriami pór roku. Zachowała się dawna stolarka, posadzki i bogate sztukaterie. Obok pałacu neogotycka oficyna z 1874 r., zespół zabudowań gospodarczych z XIX w., m.in. eklektyczna gorzelnia ozdobiona basztami i kamiennymi mozaikami. Park krajobrazowy (pow. 16,2 ha) z końca XVIII w. zaprojektowany przez Augustyna Denizota, z bogatym drzewostanem (50 gatunków, m.in. platany, buki, jesiony, topole, miłorząb, aleja kasztanowców), odrestaurowany. Pałac odremontowany w latach 1986-91, stanowi własność Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA w Poznaniu, wykorzystywany jako Centrum Szkolenia. W pałacu na parterze znajdują się obecnie sale reprezentacyjne WBK, a na I i II piętrze część hotelowa Centrum Szkolenia. W dawnej wozowni jest sala wykładowa dla kursantów.

Źródło: Pałace Wielkopolski

Najpiękniejsze Miasta

loading...
Duszanbe
Trondheim
Ateny
Dubaj
Chamonix
08.01.01 Tam gdzie zawsze jest poniedziałek

Wyszliśmy, taszcząc bagaże, przed hangar terminala gdzie pomimo zmęczenia zaczęliśmy chłonąć otaczający nas, obcy świat. Tak po prawdzie po lekturach różnych podróżników obawiałem się czy wśród jednakowych rysów azjatyckich mieszkańców kraju rozpoznam po latach Rustama. Rustam już na studiach zapraszał mnie do odwiedzenia jego kraju, jednak ani warunki polityczne, ani możliwości finansowe nigdy na to nie pozwalały.

Czytaj więcej
12.10.18 Norweskie reminiscencje

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami cykl galerii o Norwegii kończymy krótkim filmikiem z tego pięknego kraju.

Czytaj więcej
11.08.19 Grecja: Wzgórze Likavitos

Jednym z najlepszych punktów orientacyjnych w Atenach jest wysokie na 277 m n.p.m. Wzgórze Likavitós (Likavitos). Jest to jednocześnie najwyższe wzniesienie w całych Atenach, dzięki czemu rozpościera się z niego niesamowity widok na stolicę Grecji.

Czytaj więcej
13.12.17 Fontanny - Dubaj Mall

Mamy nadzieję, że wkrótce prócz galerii uda nam się pokazać jakiś materiał filmowy z tego wyjazdu.

Czytaj więcej
07.10.14 Sierściuchy jadą na kawcie

Kawka w  Chamonix-Mont-Blanc

Co robi Sierściuch jak chce spokojnie pogadać? Idzie na kawę wedle pkt. 4. Dekalogu Sierściucha. A jak wiadomo jak kawa to najlepiej w dobrym towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody.

Czytaj więcej

Napisz do nas