n w   
large small default

NIEZALEŻNE GÓRY I PODRÓŻE - STRONA DOMOWA SIERŚCIUCHÓW
baner
Jesteś tutaj:   Start Rzecz pisana Grecja
Grecja
Artykuły z mini-cyklu "Grecja" związanego ze zwiedzaniem tegoż Kraju


Muzeum Archeologiczne w Heraklionie Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Kowalewska   
niedziela, 10 czerwca 2012 20:44

Muzeum Archeologiczne w HeraklionieGeneralnie nie jestem wielbicielką zwiedzania licznych muzeów podczas wyjazdów w różne części świata. Uważam, że najlepiej poznaje się historię w miejscu jej powstawania. Przykładowo podczas wizyty w Atenach najchętniej odwiedzaliśmy starożytne ruiny a nie wystawy muzealne. Inna sprawa, że w Grecji godziny otwarcia tych placówek są na tyle krótkie, że trzeba dobrze planować wycieczki, żeby nie zostać zaskoczonym zamkniętymi drzwiami.

Poprawiony: środa, 12 września 2012 20:18
Więcej…
 
Devi na Krecie Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Kowalewska   
piątek, 25 maja 2012 10:21

Devi na KrecieJak donoszą wszystkie portale plotkarskie, znana Superstar Dżagoda spędziła ostatnio kilka dni na Krecie. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić celebrytka spędzała tam czas łącząc pracę z odpoczynkiem. Podobno pozowała do zdjęć dla takich firm jak Kenzo czy Hilfiger. Jak widać gwiazda chowała się za okularami przeciwsłonecznymi mając nadzieję, że wścibskie oczy paparazzich jest nie dostrzegą.... Nic z tego. Jak donosi "The times" Dżagoda znana ze swej słabości do nowinek w modzie tym razem także "poszła na całość" i założyła ...skarpety o sandałów. Brodka się chowa... Szyk i wdzięk Dżagody przysłonił wszystkie inne "gwiazdki". Jak widać po naszej ulubionej celebrytce - w tym sezonie nadal modne są kapelusze, zwłaszcza w kolorze pink. Zaś co do fryzur: zmyślnie upięte kucyki i lekkie loki - to jest to, bez czego w tym sezonie się nie obejdziecie. Mamy też dobre wieści: obowiązująca kolorystyka absolutnie dowolna: róże, błękity i biele przeplatają się z granatami. Nie może zabraknąć czerwonych akcentów zwłaszcza w tak uwielbianym przez nas stylu marynarskim. Zresztą ...zobaczcie sami...

Poprawiony: środa, 22 sierpnia 2012 14:15
 
Lecimy na Kretę Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Kowalewska   
wtorek, 08 maja 2012 14:30

Lecimy na KretęJeszcze nie powstały wszystkie opisy do zdjęć z zeszłorocznej wizyty w Grecji, a już ponownie wybraliśmy się do tego kraju. Tym razem wybraliśmy zamiast Grecji kontynenetalnej - wyspę Kretę. Na początek kilka zdjęć z podróży samolotem (miło popatrzeć jak inni przeżywają swoje lęki ;-)) i z lotniska w Heraklionie. Kolejne galerie powstają a wraz z nimi - wkrótce - opisy. Obiecujemy, że będą w nich zdjęcia z kilku ciekawych starożytnych miast oraz z muzeum. Nie zabraknie też życia codziennego kreteńczyków no i... naszych ukochanych gór. Miłego oglądania!

Poprawiony: środa, 15 sierpnia 2012 20:13
 
Greckie podróże Drukuj Email
Wpisany przez Ireneusz Gosztyła   
środa, 31 sierpnia 2011 12:12
Greckie podróże Jak wiadomo, Grecja oferuje turystom mnóstwo zabytkowych miejsc, wartych choćby pobieżnego obejrzenia. Nie wszystkie one znajdują się w samych Atenach. Do niektórych trzeba przejechać dziesiątki kilometrów. Lokalne biura podróży oferują jedno-, czy dwu- dniowe wycieczki. Warto jednak się zastanowić nad wynajęciem auta. Oprócz oczywistej zalety "sobiepaństwa", w wielu wypadkach koszty mogą okazać się niższe niż przy przejeździe autokarem (my za pełne dwie doby wynajmu Nissana Micry z klimatyzacją i nawigacją zapłaciliśmy 115 euro).
Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2011 11:45
Więcej…
 
Grecja: Starożytne Delfy Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Kowalewska   
środa, 31 sierpnia 2011 10:12
Sierściuchy zwiedzają starożytne Delfy Dzisiejsze Delfy znajdują się w odległości około 1,5 km od antycznych. Stanowią one zaplecze dla bardzo chętnie odwiedzanego przez turystów sanktuarium, nota bene wpisanego na światową listę UNESCO. Zwiedzić tu dzisiaj można: Święty Krąg (czyli Sanktuarium Apollina), źródło kastalskie oraz Marmarię (sanktuarium Ateny Pronaja). Współcześnie wybudowano tu także muzeum archeologiczne uważane za jedno z najatrakcyjniejszych muzeów Grecji. Znajdują się tu eksponaty znalezione wyłącznie na terenie Delf, w których prace archeologiczne zostały rozpoczęte w XIX wieku przez Francuzów ...
Poprawiony: sobota, 12 listopada 2011 21:53
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Reklama